Holding

IC İçtaş İnşaat’ın inşa ettiği “Türkevi” New York’un ikonik binaları arasında yerini aldı

IC İçtaş İnşaat ve Amerikalı inşaat şirketi Tishman ortaklığında, New York’ta inşa edilen Türkevi’nin açılışı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından gerçekleştirildi. Zarif ve simgesel bir yapı olarak, modern görünümü ile New York gökdelenleri arasına katılan Türkevi, Manhattan’ın ikonik binaları arasında yerini aldı. 

Çeçen: Pandemi sürecine rağmen disiplinli bir çalışma ile inşaatı tamamladık

Titiz bir çalışma gerektiren son derece önemli bir projeyi tamamlamanın gururunu yaşadıklarını belirten IC İçtaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Fırat Çeçen, “Projenin Birleşmiş Milletler binasının karşısında yer alması, şehrin en yoğun bölgesinde inşaat yapmanın zorluğu ve sınırlı bir çalışma alanımızın bulunmasının yanında inşaat sürecinde bir de pandemi ile karşılaştık. Buna rağmen disiplinli ve planlı bir çalışma ile inşaatı tamamladık ve açıldığını, kullanılmaya başlayarak içinde bir hayat olduğunu görmekten mutluluk duyuyoruz. New York’un kalbinde, ülkemizin prestijine uygun bir şekilde gökyüzüne yükselen Türkevi’miz şehrin birçok yerinden görülecek şekilde ikonik binalar arasında yerini aldı. Bu da bize ayrıca gurur veriyor” dedi.

35 katlı Türkevi 171 metre yüksekliğinde

New York’taki Birleşmiş Milletler binasının karşısına, 20 bin m2’lik bir alana inşa edilen Türkevi, 35 katlı bir bina ve 171 metre yüksekliğinde. New York’un gökyüzüne lale formunda yükselen Türkevi ayrıca Selçuklu ve Osmanlı mimarisinden esintiler taşıyor.

Türkevi’nde, Türkiye New York Başkonsolosluğu, Türk Ataşelikler, BM Türkiye Daimi Temsilciliği, KKTC Temsilciliği ve T.C. Merkez Bankası New York Temsilciliği bulunuyor. 

Çevre dostu Türkevi, “Leed Silver” sertifikasına uygun yapıldı

200 kişilik oditoryum, toplantı ve sergi salonlarının yer aldığı binada; yağmur sularını depolayacak bir sistem kuruldu. Türkevi ayırca “Leed Silver” yeşil bina sertifikasına uygun olarak yapıldı.

HABER FOTOĞRAFLARI

...
...
...