ALTYAPI

PROJELER

IC Altyapı, IC Holding’in köklü geçmişinden edindiği deneyim ve bu deneyimin getirdiği rekabet gücü ile Havalimanı İşletmeciliği, Otoyol İşletmeciliği ve Liman İşletmeciliği konularında faaliyet gösteriyor.

 

OTOYOL İŞLETMECİLİĞİ

Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Çevre Otoyolu

Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Çevre Otoyolu, güçlü işletme kadrosu ve işbirliği içinde olduğu Türkiye’nin lider markaları ile hizmet veriyor. Akıllı ulaşım sistemleri, ileri teknoloji bakım ekipmanları ve ücret toplama sistemleri ile donatılan Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Çevre Otoyolu, iki kıta arasında transit taşımacılığın kavşak noktalarından biri olarak faaliyet gösteriyor ve İstanbul trafiğinin rahatlamasına katkı sağlıyor.

Tüm güzergah Ana Kontrol Merkezi’nden 7/24 izlenirken köprü ve otoyolun tüm İşletme, Bakım ve Operasyon faaliyetleri yıl boyunca titizlikle yürütülüyor. Yüksek işletme kalitesi, bilgili, donanımlı ve özenli işletme kadrosu, Trafik Devriye ve Bakım ekipleri ile sürücülere güvenli ve konforlu bir yolculuk sunuluyor.

https://www.ysskoprusuveotoyolu.com.tr/

 

Kuzey Ege Otoyolu (Menemen-Aliağa-Çandarlı)

Bölgenin en önemli deniz ticareti, sanayii ve turizm merkezlerine ulaşım mesafesini önemli ölçüde azaltan Kuzey Ege Otoyolu, 30 Ekim 2019 saat 00:01’de Erişme Kontrollü Karayolu olarak trafiğe açılmıştır.

Ülkemizin lider kuruluşları önderliğinde finanse edilen Kuzey Ege Otoyolu, 56 km otoyol ve 40 km bağlantı yolları almak üzere toplam 96 km’de hizmet vermektedir.

Kuzey Ege Otoyolu, trafik ve otoyol kullanıcılarının güvenliğinin sağlanabilmesi amacıyla Akıllı Ulaşım Sistemleri teknolojisi ile donatılmıştır ve 7/24 kesintisiz hizmet vermektedir.

https://www.kuzeyegeotoyolu.com/

 

LİMAN İŞLETMECİLİĞİ

IC Karasu Port

Marmara Bölgesi’nin Karadeniz’e açılan kapısı konumundaki Karasu Limanı, toplam 250.000 m² alan içerisinde 1108 metre yanaşma yeri ve 11 metre su derinliği ile kaliteli ve müşteri odaklı hizmetler sunmaktadır.

Konumu gereği, İstanbul Boğazı’ndaki gemi trafiğinin azalmasını sağlayan Karasu Limanı, aynı zamanda taşıma maliyetleri ve taşıma sürelerinin azalmasına da önemli katkılar sağlamaktadır.

Hinterlandında Türkiye ekonomisine önemli katkı sağlayan Sakarya ve Kocaeli sanayi bölgelerini barındıran Karasu Limanı, demiryolu bağlantısı sayesinde müşterilerine güvenli, çevreci ve hesaplı intermodal ve multimodal taşıma alternatifleri sunmaktadır.

http://www.karasuport.com.tr/TR

 

HAVALİMANI İŞLETMECİLİĞİ

Antalya Havalimanı

Antalya Havalimanı’nın yenileme projesinin tamamlanmasının ardından işletmesi de ICF Airports ile 2007 yılının Mayıs ayında üstlenilmiştir. Dış hat yolcusu bakımından Türkiye’nin ikinci en yoğun havalimanı olan Antalya Havalimanı’nın işletmesinde 11 yıl boyunca önemli başarılara imza atılmış, kategorisinde Avrupa’nın en iyi havalimanı ödülüne sahip olunmuş ve Mayıs 2018’de devredilmiştir.

 

Zafer Havalimanı

Afyon-Uşak-Kütahya illerinin hava ulaşımı sorununu çözmek üzere projelendirilen Zafer Havalimanı, Kasım 2012’den bu yana faaliyet göstermektedir.

Zafer Havalimanı, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından ruhsatlandırılan 29. havalimanıdır. Ayrıca yine Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünce Engelsiz Havalimanı kuruluşu olarak ruhsatlandırılan 10. Havalimanı unvanına sahiptir. Yurt dışı uçuşların gerçekleşebilmesi için gerekli olan B Sınıfı Havalimanı Sertifikasına da sahiptir.

http://www.zafer.aero/TR