ENERJİ

HAKKIMIZDA

Yarım asrı aşan tecrübesi, uluslararası başarıları ile bir dünya markası olan IC Holding’in, enerji sektöründeki uzmanlığının adı olan IC İçtaş Enerji, kurulduğu 1998 yılından itibaren merkezine aldığı teknoloji ve inovasyonla hızlı büyüyen ve Türkiye enerji sektörünün serbestleşmesi sürecine öncülük etmiş bir şirkettir. Tamamen yerli kaynaklarla ve yüksek verimlilik ile üretim yapan IC İçtaş Enerji santralleri, 935 MW kurulu gücüyle Türkiye elektrik arz güvenliğinde önemli bir rol oynamaktadır. İnşaat aşamasında olan Türkiye’nin en büyük ikinci YEKA kapsamındaki GES projesi Erzin GES ve yatırım aşamasında olan Bağıştaş Hibrit GES ile bu yıl kurulu gücü 1130 MW’a çıkacaktır.

Ayrıca IC İçtaş Enerji, faaliyet bölgesinde yıllık 7,3 milyar kWh elektrik dağıtımı ve Türkiye genelinde 7,5 milyar kWh elektrik perakende satışı ile sektörünün öncü şirketlerine de sahiptir. Enerji alanındaki faaliyetleriyle 5000 kişiye istihdam yaratan IC İçtaş Enerji, Türkiye enerji sektörünün en güçlü oyuncuları arasında yer almaktadır. 

IC İçtaş Enerji, enerji sektöründeki çeyrek asra dayanan uzmanlığını Türkiye’nin dışına da taşımayı planlarken, küresel ölçekte yenilenebilir enerji projelerini hayata geçirmeyi, enerjide dönüşüme öncülük etmeyi amaçlıyor